Licówki pełnoceramiczne

vc_row]

Licówki ceramiczne pozwalają na zasłonięcie wad estetycznych zębów, których nie da się wyeliminować inaczej.

  • Niedorozwój szkliwa
  • Dysplazja szkliwa
  • Przebarwienia
  • Odłamanie brzegu siecznego
  • Likwidacja luk pomiędzy zębami

lek. stom.Waldemar Tracz (2)

Założenie licówek ceramicznych to zabieg, jaki oferuje stomatologia estetyczna. Polega on na naklejeniu na powierzchnię zębów nakładek z cieniutkiej ceramicznej płytki. Mają wyższość nad licówkami kompozytowymi jeśli chodzi o kosmetykę i trwałość. Licówki kompozytowe to licówki wykonane z materiału, z którego robi się wypełnienia w ubytkach zębowych.

 

NanoCare GOLD: innowacja w leczeniu prewencyjnym i protetycznym.

NanoCare GoldNanoCare GOLD to pierwszy materiał dentystyczny na rynku, który pozwala na wyeliminowanie problemu próchnicy wtórnej. Preparat zawiera nanocząsteczki złota i srebra, które mają właściwości bakteriostatyczne i przeciwgrzybiczne.

NanoCare GOLD materiały stomatologiczne stosujemy  bezpośrednio przed osadzaniem wypełnień stomatologicznych, koron ceramicznych lub porcelanowych, licówki porcelanowe, mosty (znane również jako stałej protezy częściowej), wkłady i nakłady.

Nanocząstki złota i srebra skutecznie chronią przed rozwojem mikroorganizmów, które powodują próchnicę. Ważną cechą nanocząstek jest ich neutralność chemiczna – elementy GOLD NanoCare nie reagują z materiałami stomatologicznymi stosowanymi w stomatologii zapobiegawczej i leczeniu protetycznym. Pozwala to na zachowanie ich właściwości oraz aktywność biologiczną po zakończeniu leczenia. Nanocząstki nie są dezaktywowane nawet pod wpływem światła stosowanego do utwardzania odbudowy. To dlatego NanoCare GOLD chroni zęby przed próchnicą wtórną  na zasadzie długoterminowej.

Nanocare GOLDGOLD poprawia przyczepność materiałów kompozytowych do tkanek zębów, co znacznie zwiększa trwałość wypełnień stomatologicznych (zmniejszając tym samym ryzyko powstawania mikroprzecieków  z przyczyn mechanicznych).

NanoCare GOLD nie powoduje przebarwień protetycznych i wypełnień stomatologicznych.

[/vc_row]