Endodoncja w powiększeniu

„Można leczyć tylko to co widać”. Prof. Kim

Leczenie pod mikroskopem to bardzo specjalistyczne leczenie kanałowe zębów wdrażane, w przypadku kiedy zawodzą powszechnie stosowane w gabinetach metody. Zaletą tej metody jest powiększenie i oświetlenie pola zabiegowego, dzięki czemu można zidentyfikować wcześniej niewykrywalne struktury zęba, umożliwia dokładną wizualizacje kanałów korzeniowych i wszelkich nieprawidłowości.Leczenie pod mikroskopem zwiększa szanse na powodzenie w leczeniu. Leczenie zębów pod mikroskopem jest więc genialnym rozwiązaniem szczególnie w trudnych przypadkach.

RTG radiowizjografia cyfrowa – minimalne napromieniowanie!!!

Dzięki wysokowydajnemu generatorowi zostaje prawie kompletnie wyeliminowane najbardziej szkodliwe promieniowanie o niskiej energii, a wbudowany tubus, dzięki doskonałej równoległości wiązki, pozwala uzyskać lepszej jakości zdjęcia i bardziej dba o zdrowie pacjentów.
Specjalnie stworzona do cyfrowych zdjęć rentgenowskich głowica obniża dawki napromieniowania.

Idea leczenia kanałowego to usunięcie infekcji z wnętrza zęba w możliwie najbardziej sterylnych warunkach dlatego też nie można dopuścić do dodatkowego niekontrolowanego dostępu bakterii zwłaszcza ze śliny do wnętrza leczonego zęba. Aby w pełni odizolować leczony ząb od śliny i środowiska jamy ustnej – zachować suchość – wykorzystujemy specjalną gumę zwaną koferdamem Ultradźwięki. Energia drgań ultradźwiękowych to nic innego jak drobne silne wibracje bardzo cienkich specjalnych końcówek pracujących, które w połączeniu z dużym powiększeniem mikroskopu i kontrolą wzrokową pozwalają na ukierunkowane i precyzyjne cięcie i rozbijanie wewnętrznej tkanki zęba zwłaszcza tam gdzie tradycyjne metody spotkają swoje ograniczenia. Aby móc prawidłowo określić długość kanału wykorzystujemy głównie najnowsze elektroniczne urządzenie pomiarowe nazywane endometrem. Do opracowywania kanałów używamy wyłącznie narzędzi niklowo-tytanowych, które dzięki swej wyjątkowo elastyczne i wytrzymałe. Dzięki nowoczesnej termicznej technice wypełniania kanałów płynnym materiałem jesteśmy w stanie szczelnie wypełnić nawet najbardziej skomplikowane rozgałęzienia i inne trudno dostępne dla tradycyjnych metod zagięcia kanałów.Do dezynfekcji kanałów używamy lasera diodowegi lub ozonu oaz preparatów z nanocząsteczkami srebra.