pay someone to do my paper online

Leczenie zębów

Wybielanie – polega na rozjaśnieniu barwy zębów w sposób nieinwazyjny. Zastosowanie nowoczesnego lasera lub lampy i specjalistycznych żelów wybielających pozwala na szybkie i bezbolesne uzyskanie efektów.

Korony ceramiczne – stałe uzupełnienie brakującego uzębienia, wyróżniające się niezwykle estetycznym wyglądem, identycznym z naturalnymi zębami. Wykorzystanie nowoczesnej technologii pozwala na uzyskanie trwałych, nieprzebarwiających się elementów, które doskonale wkomponują się w Twój uśmiech. Korony pełnoceramiczne najczęściej wykorzystywane są do odbudowy całkowicie zniszczonej lub uszkodzonej korony zęba, odbudowy małych i nierozwiniętych zębów, poprawy wyglądu zębów przebarwionych lub martwych, jak również do wypełniania szpar pomiędzy zębami.

Licówki – części które przy niewielkiej ingerencji stomatologicznej pozwalają na zmianę ustawienia, jak również kształtu, czy koloru zębów. Wykonane są z cienkiej warstwy materiału cementowanego i zakładane na przednią powierzchnię zębów. Polecamy również porcelanowe, które wyróżniają się większą trwałością i doskonałymi efektami. Licówki najczęściej stosuje się przy trwale przebarwionych lub nierównych zębach, mechanicznych uszkodzeniach zębów, jak również przy stemach, czyli przerwach pomiędzy zębami.

„Można leczyć tylko to co widać”. Prof. Kim
Leczenie pod mikroskopem to bardzo specjalistyczne leczenie kanałowe zębów wdrażane, w przypadku kiedy zawodzą powszechnie stosowane w gabinetach metody. Zaletą tej metody jest powiększenie i oświetlenie pola zabiegowego, dzięki czemu można zidentyfikować wcześniej niewykrywalne struktury zęba, umożliwia dokładną wizualizacje kanałów korzeniowych i wszelkich nieprawidłowości.Leczenie pod mikroskopem zwiększa szanse na powodzenie w leczeniu. Leczenie zębów pod mikroskopem jest więc genialnym rozwiązaniem szczególnie w trudnych przypadkach.

RTG radiowizjografia cyfrowa – minimalne napromieniowanie!!!

Dzięki wysokowydajnemu generatorowi zostaje prawie kompletnie wyeliminowane najbardziej szkodliwe promieniowanie o niskiej energii, a wbudowany tubus, dzięki doskonałej równoległości wiązki, pozwala uzyskać lepszej jakości zdjęcia i bardziej dba o zdrowie pacjentów.
Specjalnie stworzona do cyfrowych zdjęć rentgenowskich głowica obniża dawki napromieniowania.

Idea leczenia kanałowego to usunięcie infekcji z wnętrza zęba w możliwie najbardziej sterylnych warunkach dlatego też nie można dopuścić do dodatkowego niekontrolowanego dostępu bakterii zwłaszcza ze śliny do wnętrza leczonego zęba. Aby w pełni odizolować leczony ząb od śliny i środowiska jamy ustnej – zachować suchość – wykorzystujemy specjalną gumę zwaną koferdamem Ultradźwięki. Energia drgań ultradźwiękowych to nic innego jak drobne silne wibracje bardzo cienkich specjalnych końcówek pracujących, które w połączeniu z dużym powiększeniem mikroskopu i kontrolą wzrokową pozwalają na ukierunkowane i precyzyjne cięcie i rozbijanie wewnętrznej tkanki zęba zwłaszcza tam gdzie tradycyjne metody spotkają swoje ograniczenia. Aby móc prawidłowo określić długość kanału wykorzystujemy głównie najnowsze elektroniczne urządzenie pomiarowe nazywane endometrem. Do opracowywania kanałów używamy wyłącznie narzędzi niklowo-tytanowych, które dzięki swej wyjątkowo elastyczne i wytrzymałe. Dzięki nowoczesnej termicznej technice wypełniania kanałów płynnym materiałem jesteśmy w stanie szczelnie wypełnić nawet najbardziej skomplikowane rozgałęzienia i inne trudno dostępne dla tradycyjnych metod zagięcia kanałów.Do dezynfekcji kanałów używamy lasera diodowegi lub ozonu oaz preparatów z nanocząsteczkami srebra.

Protetyka to dziedzina stomatologii poświęcona odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich znacznym uszkodzeniu.

Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne stałe (nie dające się usunąć z ust), ruchome (wyjmowane z jamy ustnej), lub kombinowane (uzupełnienia ruchome łączone ze stałymi). Przygotowywanie zębów pod uzupełnienia stałe wykonujemy w powiększeniu lup stomatologicznych i mikroskopu w celu uzyskania jak największej dokładności.

W naszym gabinecie wykonujemy:

 • Wkłady koronowo – korzeniowe dzięki którym można uratować zniszczony ząb iwykonać na nim koronę protetyczną .
 • Korony i mosty porcelanowe na podbudowie metalowej na bazie szlachetnych i półszlachetnych metali oraz korony i mosty pełno-ceramiczne
 • Mosty adhezyjne mocowane do powierzchni wewnętrznej zęba
 • Most Meryland.
 • Inlay, Onlay – wkłady – nakłady to stałe wypełnienia stosowane w rozległych ubytkach zębów trzonowych i przedtrzonowych wykonywanych w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany. Ich żywotność może sięgać nawet 20-25 lat
 • Licówki porcelanowe -zamykanie diastem ,zmiana estetyki w odcinku przednim (kolor, kształt).
 • Korony, mosty na implantrach.

Uzupełnienia ruchome

Protezy szkieletowe.
Protezy szkieletowe należą do ruchomych uzupełnień protetycznych. wykorzystuje się je w przypadku braków zębowych zbyt rozległych na uzupełnienie mostem.
Główną ich częścią jest metalowy szkielet zaopatrzony w klamry i ciernie, który jest na tyle cienki i zredukowany iż praktycznie nie przeszkadza użytkującemu. Ciernie są to wypustki opierające się na żujących powierzchniach zębów i przenoszące tym samym siły żucia przez zęby i ozębną na kości szczęk.

Należy podkreślić, że jest to fizjologiczny sposób przenoszenia sił zgryzowych na kości i stanowi niewątpliwie zaletę tego rodzaju uzupełnień. Również błona śluzowa i okostna uczestniczą w przenoszeniu sił, ale w dużo mniejszym stopniu niż ma to miejsce w protezach osiadających.

Klamry odpowiedzialne są za utrzymanie protez na podłożu.
Ze względu na ich niekosmetyczny wygląd są one coraz częściej zastępowane przez mocowanie na koronach zasuwy, zatrzaski i korony teleskopowe. W celu umożliwienia takiego utrzymania protezy, konieczne jest okoronowanie zębów sąsiadujących z protezą. Połączenie protezy z koronami następuje bez widocznych elementów metalowych, co umożliwia uzyskanie oczekiwanego efektu kosmetycznego.

Częściowe i całkowite protezy osiadające.
Są one, podobnie jak protezy szkieletowe, uzupełnieniem ruchomym, a siły żucia są w tym przypadku przenoszone wyłącznie przez błonę śluzową i okostną na kości szczęk. Skutkiem tego jest przeciążenie kości, co przyspiesza ich zanik i powoduje osiadanie protezy. Proteza staje się „zbyt duża”, a jej przyleganie do podłoża, tym samym utrzymanie, coraz gorsze.

Szczególnie dużo problemów nastręcza proteza całkowita dolna, dla której alternatywą są implanty. Protezy osiadające częściowe wykonywane są z akrylanu lub nylonu, który charakteryzuje się elastycznością. Protezy nylonowe doskonale dopasowują się do naturalnych tkanek pod względem kolorystycznym poprzez efekt półprzezroczystości materiału.

Brak elementów metalowych pozwala uzyskać zadowalający pacjenta efekt wizualny jak i funkcjonalny, w przystępnej cenie. Wytrzymałość materiału oraz jego chemiczna odporność dają ostatecznie długotrwałą, niełamliwą protezę.

Protezy z Acronu

PIĘKNO I ESTETYKA
Odpowiednie modelowanie umożliwia wykonanie z ACRONU wytrzymałych i estetycznych klamer w kolorze zęba i dziąsła lub zainstalowania elementów retencyjnych z metalu, nylonu lub acetalu.
PEŁNA BIOKOMPATYBILNOŚĆ
Brak monomeru i innych alergenów to bezpieczeństwo lekarza, technika i pacjenta. ACRON jako jeden z nielicznych materiałów na płyty protez otrzymał akceptacje Polskiego Instytutu Leków. Nie uczula i nie podrażnia tkanek jamy ustnej.
ZALETY PROTEZ WYKONANYCH Z TWORZYWA ACRON
w porównaniu z klasycznymi protezami

 • brak widocznych klamer
 • wysoka estetyka protezy
 • wysoka wytrzymałość mechaniczna
 • brak substancji uczulających
 • nie podrażnia śluzówki
 • nie wywołuje reakcji alergicznych
 • klamry nie niszczą szkliwa i przyzębia
 • całkowita biozgodność ? potwierdzona certyfikatami
 • możliwość napraw, dostawienia zęba i rebazacji
 • najniższa chłonność wilgoci
 • wysoka stabilność koloru
 • brak odkształceń podczas spożywania gorących płynów
 • ACRON CLEAR do wykonywania transparentnych klamer

Implanty – terapia naśladująca naturę.

Implant to przyszły ” korzeń” który wprowadza się w miejsce powstałe po usuniętym lub brakującym zębie. Wykonany jest z czystego tytanu, materiału tolerowanego przez tkanki żywe naszego organizmu i całkowicie biozgodnego. Leczenie implantologiczne jest bezpieczne i skuteczne oraz umożliwia pełną rekonstrukcję uzębienia bez uszkadzania zębów sąsiednich. Mówi się o nich „trzecie zęby”, ponieważ rekonstruowane zęby są solidnie zamocowane i w praktyce nie różnią się wyglądem ani funkcjonalnością od zębów własnych. Implanty przywracają 100% siły żucia, protezy ruchome 30 – 50%.

Jest to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, ponieważ z powodzeniem zastępuje naturalne zęby. Implant jest to sztuczny korzeń wykonany z tytanu. Korzeń ten stanowi podstawę do odbudowy zęba. Istnieje możliwość wszczepienia tylu implantów, ile jest brakujących zębów. Można również wykonać kilka wszczepów i stworzyć podparcie dla mostów. Nawet dwa implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i doskonale stabilizują protezy całkowite. Jednak należy pamiętać że dobór najlepszej dla Państwa metody zawsze ustalany jest po konsultacji z lekarzem na wizycie.

WSKAZANIA:
Implanty stosuje się w celu uzupełnienia braków zębowych :

 • brak pojedynczego zęba
 • brak kilku zębów
 • bezzębie

Zapraszam


Na paradontozę choruje ponad 10 proc. ludzi na świecie, w Polsce – około 70 proc.

Parodontoza (paradontoza, przyzębica) atakuje podstępnie. Zapalenie przyzębia przez długi czas nie daje o sobie znać. Nieleczona prowadzi do utraty zębów.

Parodontoza powstaje w wyniku długotrwałego procesu zapalnego wywołanego przez drobnoustroje chorobotwórcze, które w naturalny sposób gromadzą się w miejscu zetknięcia dziąseł z zębami. Płytka nazębna zawiera przede wszystkim florę bakteryjną i resztki pokarmu. Jeżeli nie jest regularnie usuwany, szybko zmienia się w kamień nazębny. Kamień najpierw twardnieje (mineralizuje się) przy krawędzi dziąsła, a później „schodzi” coraz bliżej korzenia, wbijając się pod tkankę miękką. Nieustannie drażni dziąsła, powodując obrzęk i ból. Z czasem coraz bardziej uciska miękką tkankę dziąsła, a ona obkurcza się, cofając przed kamieniem. Jeżeli ten proces nie zostanie w porę zahamowany, tkanki mocujące zęby w kości szczęki ulegną uszkodzeniu, a potem zniszczeniu. Odsłonią się szyjki zębowe (ten etap łatwo rozpoznać, ponieważ odkryte szyjki są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury, a także na słodkie albo kwaśne pokarmy). Zęby są wtedy dość luźno osadzone w szczęce i mogą wypadać.

Bezinwazyjne sposoby leczenia paradontozy, które możemy Państwu zaproponować:

1. Stymulacja laserowa z wykorzystaniem lasera biostymulacyjnego.

z Przyspiesza on gojenie dziąseł, regeneruje ich tkanki i wspomaga leczenie przewlekłych stanów zapalnych. Zabieg polega na naświetlaniu dziąseł wiązką promieni o niewielkiej mocy. To pobudza do pracy komórki, które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie regeneracji tkanek. Terapia jest bezbolesna. Zwykle potrzeba kilku zabiegów wykonywanych co 2-3 dni.

2. Terapia fototermiczna EmunDo z użyciem lasera.

EmunDo to pierwszy na świecie preparat do laserowej terapii fototermicznej (PTT). W wyniku działania preparatu i lasera diodowego 810 nm powstają cząstki ozonu oraz wolne rodniki tlenowe, które działają antybakteryjnie na tkanki miękkie jamy ustnej. W odróżnieniu od innych preparatów PTT dostępnych na rynku, EmunDo eliminuje wszystkie bakterie Gram „+” i Gram „-” znajdujące się w jamie ustnej. Preparat eliminuje więc wszystkie niechciane bakterie z jamy ustnej pacjenta.

 • 100% redukcja bakterii
 • bardzo wysoka skuteczność
 • 100% ochrona przed wysiękiem bakterii do krwi
 • lepsze i szybsze gojenie ran
 • natychmiastowa ulga w bólu
 • terapia jest bezbolesna i nie powoduje efektów ubocznych
 • może być wielokrotnie powtarzana, biokompatybilna

Print

Jako ekspert znieczuleń Wand daje Ci zupełnie nowe możliwości, gdy obszar zaplanowanego leczenia obejmuje tylko jeden ząb. Jako znieczulenie podstawowe możesz wówczas stosować nową technikę znieczulania pojedynczego zęba, zwaną Wand STA (Single Tooth Anasthesia).Jest to pierwszy komputerowo kontrolowany system do podawania znieczuleń miejscowych, który umożliwia bezbłędne wprowadzenie igły w szparę ozębnową z precyzją deponowania nieosiągalną dla metod manualnych. Dzięki komputerowemu systemowi Dynamicznego Pomiaru Ciśnienia Deponowania ( DPS – Dynamic Pressure Sensing) zapewnia podawanie znieczuleń miejscowych w sposób przewidywalny i powtarzalny. The Wand STA, to jedyny system wyposażony w technologię informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego ropychania podczas podwanie środka znieczulajacego a po zabiegu nie ma uczucia odrętwienia i opuchnięcia.