Gabinet higieny

„Gabinet Profesjonalnej Higieny Jamy Ustnej”

nexusdental.pl (1)
Najdroższa profilaktyka jest najtańszym leczeniem.

Od profilaktyki i higienizacji zależy sukces w leczeniu oraz utrzymaniu efektów tego leczenia”- domowymi sposobami, trudno osiągnąć jest stan idealnej higieny jamy ustnej.

Praktyka Nexus Dental Waldemar Tracz jako jedna z nielicznych w regionie posiada profesjonalny gabinet higieny jamy ustnej, prowadzony przez dypl. hig. stom. Wiolettę Witek.

46144876_1680585728714631_1876896426269605888_o46150198_1680585732047964_7853765455025012736_o46188024_1679354212171116_7963218590574837760_o46414995_1683258511780686_7154159817022504960_o

ZAPALENIE DZIASEŁ

Stan zapalny dziąseł , dziąsła są bolesne i krwawią przy szczotkowaniu.


943898_783309251771338_6514858417826502680_n

Przed zabiegiem

1455935_783311908437739_1617015006343640094_n

lakowanie

Zapraszamy na  strony:

http://www.lakowanie.pl/lakujemy-zeby[/vc_column_text]

tab_id=”1463220637718-a595c88b-8f2d”]

Fluor zapobiega próchnicy, utwardza szkliwo i pomaga nadwrażliwym szyjkom zębowym – to tylko kilka zalet fluoryzacji, którą warto wykonywać bez względu na wiek. Na czym polega i w czym tkwi tajemnica jej skuteczności.
Lakierowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym w stomatologii. Wykorzystywany do tego preparat wzmacnia szkliwo i zwiększa jego odporności na próchnicę. To bardzo ważne szczególnie u dzieci, ponieważ zęby mleczne psują się szybciej niż stałe – są słabiej zmineralizowane i mniej odporne na działanie kwasów, a przez to bardziej podatne na próchnicę.

Zabieg fluoryzacji u dorosłych należy wykonywać co 6 miesięcy njlepiej po zabiegu profesjonalnej higienizacji. U dzieci  z wysokim ryzykiem próchnicy zabieg lakierowania należy rozpocząc nie póżniej niż po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia. Preparaty o odpowiedniej wysokości ppm , stosowane co 3-6 miesięcy zmniejszaja ryzyko choroby próchnicowej o 83%.

Serum naprawcze nHAp w formie aplikatorów gąbkowych zawiera najczystszą formę nano-Hydroksyapatytu. Cząstki nano są wystarczająco małe, by wniknąć w głąb zębów i dokładnie wypełnić ubytki Hydroksyapatytu w szkliwie i zębinie. Dzięki czemu zęby stają się mniej wrażliwe, mocniejsze i mniej podatne na potencjalne uszkodzenia w przyszłości. Dzięki aplikatorowi zakończonemu gąbeczką łatwo i szybko można zaaplikować serum bezpośrednio na powierzchnię zębów. Serum naprawcze jest idealne do leczenia nadwrażliwości zębów

Hydroksyapatyt jest minerałem, który stanowi 68% zębiny i 97% szkliwa zębów. Nano-Hydroksyapatyt jest znacznie mniejszą wersją tego materiału i posiada zdolność łączenia się z Hydroksyapatytem obecnym w zębach. Przenikając głęboko do kanalików zębiny nHAp eliminuje nadwrażliwość, przy jednoczesnej remineralizacji i odbudowie uszkodzonego szkliwa. Sprawia, że zęby stają się jaśniejsze, a ich powierzchnia bardziej gładka i błyszcząca. A to nie wszystko! Nano‑hydroksyapatyt nie tylko ogranicza nadwrażliwość zębów, ale z powodzeniem zastąpi pastę z fluorem, gdyż zapewnia w 100% naturalne i bezpieczne działanie.

 

 

 

 

 

N

 

Nanohydroxyapatyt.

Serum naprawcze nHAp w formie aplikatorów gąbkowych zawiera najczystszą formę nano-Hydroksyapatytu. Cząstki nano są wystarczająco małe, by wniknąć w głąb zębów i dokładnie wypełnić ubytki Hydroksyapatytu w szkliwie i zębinie. Dzięki czemu zęby stają się mniej wrażliwe, mocniejsze i mniej podatne na potencjalne uszkodzenia w przyszłości. Dzięki aplikatorowi zakończonemu gąbeczką łatwo i szybko można zaaplikować serum bezpośrednio na powierzchnię zębów. Serum naprawcze jest idealne do leczenia nadwrażliwości zębów

Relief ACP to obecnie jedyny dostępny na rynku preparat przeznaczony do leczenia nadwrażliwości o potrójnym działaniu. Znakomicie sprawdza m.in. podczas wybielania zębów – może być stosowany zarówno przed jak i po zabiegu. Jako jedyny środek zawiera 3 związki aktywne:
1)  Azotan potasu (5%) – redukuje nadwrażliwość w krótkim okresie. Działa na zasadzie chemicznego znieczulenia, przynosząc natychmiastową ulgę pacjentowi. Azotan potasu przenika w głąb zęba bardzo szybko powstrzymując znajdujące się w nim receptory bólu.
2)  Fluorek sodu (0,22%) – zastosowanie fluoru przyspiesza regenerację zębów oraz zmniejsza ryzyko próchnicy.
3)  Amorficzny fosforan wapnia (0,75%) – redukuje nadwrażliwość w długim okresie. Likwiduje przyczynę jej powstawania. Dzięki zastosowaniu technologii hydroxyapatytów zamyka kanalika w zębinie, uniemożliwiając im przewodzenie bólu.

Cechy żelu Relief ACP:
Żel Relief ACP to świetne rozwiązanie dla pacjentów cierpiących na nadwrażliwość spowodowaną przez recesję dziąseł, odsłonięty szyjki czy wybielanie zębów. Preparat pozwala więc:
1)  Przyspiesza proces remineralizacji zębów.
2)  Zmniejszyć nadwrażliwość dzięki przyspieszeniu procesu okluzji.
3)  Odbudowuje szkliwo, poprzez wytworzenie nowej powłoki hydroxyapatytów.
4)  Zwiększa połysk szkliwa, dzięki wypełnieniu niedoskonałości jego powierzchni.
5)  Dzięki zastosowaniu fluoru zmniejsza ryzyko próchnicy.

Działanie ACP

Działanie ACP
Czas stosowania preparatu Relief ACP nie jest określony w ścisły sposób. Normalny czas aplikacji wynosi dwa razy dziennie po 30 minut. Jest to preparat profilaktyczny, nie ma więc możliwości jego przedawkowania. Długość kuracji powinna być indywidualnie dostosowana do każdego pacjenta. Część pacjentów osiągnie wyraźną poprawę już po kilku dniach stosowania, inni u których nadwrażliwość przyjmuje bardziej trwałą i agresywną formę będą musieli trochę wydłużyć okres kuracji.

 

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Nanohydroxyapatyt

Opatentowana pasta marki PrevDent zawiera unikalne połączenie nano- hydroksyapatytu i ksylitolu. Cząsteczki nano zawarte w paście są dokładnie takie same jak naturalny składnik szkliwa i zębiny. Jest to główny powód, dlaczego pasta Prevdent powoduje dokładne wypełnienie ubytków hydroksyapatytu w zębie i szczelnie wypełnia kanaliki zębinowe. Szkliwo zostaje odbudowane, nadwrażliwość zanika, powierzchnia zęba staje się znów gładka, a uśmiech jaśniejszy. Zawarty w paście ksylitol sprzyja likwidacji płytki nazębnej. Jego zastosowanie sprawia, że bakteria Stroptococcus mutans – główny czynnik etiologiczny powstawania próchnicy – nie jest w stanie strawić zęba i czyni go bardziej bezpiecznym.

Zestaw DeSensiDent PRO

Oprócz zatrzymania rozwoju próchnicy, Icon może maskować również białe plamy pochodzenia próchnicowego na powierzchniach gładkich zębów. Powietrze i woda uwięzione w zmianie próchnicowej mają niższy współczynnik załamania światła niż zdrowe twarde tkanki zęba. W efekcie widoczne są nieestetyczne przebarwienia w postaci tak zwanych. białych plamek.

Icon – Infiltrant ma podobny współczynnik załamania jak zdrowe szkliwo i dlatego może wyrównać różnicę załamania światła.

M (3)Zinfiltrowana zmiana upodabnia się do otaczającego zdrowego szkliwa.

Preparat do lecznia nadwrażliwości o potrójnym działaniu do stosowania w domu, jako jedyny dostepny zawiera 3 związki aktywne.

Azotan potasu (5%):
Redukuje nadwrażliwość w krótkim okresie. Działa na zasadzie chemicznego znieczulenia, przynosząc natychmiastową ulgę pacjentowi. Azotan potasu przenika w głąb zęba w bardzo szybki powstrzymując znajdujące się w nim receptory bólu.

Fluorek sodu (0,22%):
Zastosowanie fluoru przyspiesza regenerację zębów oraz zmniejsza ryzyko próchnicy.

Amorficzny fosforan wapnia (0,75%):
Redukuje nadwrażliwość w długim okresie. Likwiduje przyczynę jej powstawania. Dzięki zastosowaniu technologii hydroxyapatytów zamyka kanalika w zębinie, uniemożliwiając im przewodzenie bólu.

Żel Relief ACP to świetne rozwiązanie dla osóbcierpiących na nadwrażliwość spowodowaną przez recesję dziąseł, odsłonięty szyjki czy wybielanie zębów. Polecany przez nas  preparat pozwala więc:

1)    zmniejszyć nadwrażliwość
2)    odbudowuje szkliwo, poprzez wytworzenie nowej powłoki hydroxyapatytów
3)    przyspiesza proces remineralizacji zębów
4)    zwiększa połysk szkliwa, dzięki wypełnieniu niedoskonałości jego powierzchni
5)    dzięki zastosowaniu fluoru zmniejsza ryzyko próchnicy

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

 

 

13876450_876773762429169_2202702913193163239_n

Odwapnienia szkliwa pod postacią białych plam próchnicowych (z ang. white spot lesions, WSL) mogą pojawić się podczas leczenia aparatami stałymi na szkliwie jako obwódki wokół zamków lub półksiężycowate plamy w okolicy przydzią- słowej. Nieleczone, mogą zwiększać swoje rozmiary oraz głębokość i prowadzić do powstania ubytków próchnicowych. Etiologia Plamy próchnicowe należą do powikłań leczenia ortodontycznego i mogą pojawić się na powierzchni zęba już po 4 tygodniach od założenia aparatu. Elementy aparatu (zamki, łuki, ligatury) tworzą nowe miejsca retencji i przy niedostatecznej higienie indukują odkładanie się płytki nazębnej o niskim pH. To powoduje powstanie odwapnień w miejscach, które w normalnych warunkach są mało nara- żone na rozwój próchnicy. Pierwotne demineralizacje szkliwa mogą inicjować kolejne etapy rozwoju próchnicy, dlatego tak ważne jest monitorowanie WSL przez lekarza ortodontę. Zmiany mineralizacji szkliwa dotyczą niemal każdego pacjenta ortodontycznego. Może to wynikać z większej kumulacji biofilmu na naddziąsłowych powierzchniach zębów, głównie wzdłuż brzegu dziąsła i w obrębie elementów aparatu stałego.

icon-przed-i-po1

Rozwój plam próchnicowych może przebiegać bardzo szybko, już w ciągu 4 tygodni może rozwinąć się widoczna demineralizacja. Zębami najczęściej dotkniętymi białymi plamami próchnicowymi są głównie górne i dolne siekacze boczne i dolne kły oraz górne pierwsze trzonowce. Najczęściej są to niewielkie obszary na szkliwie wokół zamków lub pomiędzy zamkiem a dziąsłem . Odwapnienia mogą również pojawić się w okolicy retainerów stałych. Szkliwo dotknięte demineralizacją staje się porowate i może chłonąć barwniki z pokarmów i napojów. Początkowo biały kolor przyjmuje barwę brunatną aż do brązowej. Płytka nazębna u pacjentów ze stałymi aparatami ortodontycznymi ma niższe pH niż u pacjentów nie leczonych ortodontycznie . Zmienia się również skład flory bakteryjnej na korzyść bakterii kwasowych (istotnie zwiększa się liczba kolonii L. acidophilus, możliwy jest również wzrost kolonii S. mutan. Profilaktyka pierwotna Ortodonta powinien być świadomy ryzyka odwapnień i podjąć odpowiednie kroki, by im zapobiec lub zmniejszyć ryzyko ich powstania. Miejscowa zmiana koloru zębów może popsuć radość z oczekiwanego „pięknego uśmiechu”, co więcej, może prowadzić do ubytków próchnicowych wymagających leczenia. Dlatego tak ważne jest „całościowe” podejście do leczenia, obejmujące diagnostykę, leczenie, a przede wszystkim profilaktykę białych plam próchnicowych. Obecnie dostępny jest szeroki wachlarz produktów, które mogą być wykorzystane do zapobiegania rozwojowi próchnicy początkowej. Jednak główną rolę odgrywa idealna higiena jamy ustnej. Higiena jamy ustnej oraz dieta Dobór odpowiednich szczoteczek manualnych (dla pacjentów ortodontycznych najlepiej miękkich – soft), sonicznych, międzyzębowych, jednopęczkowych oraz akcesoriów pomocniczych (nici dentystyczne, nici typu superfloss, irygatory) wraz z profesjonalnym instruktażem higieny powinien stać się standardem u pacjenta ortodontycznego. Także odpowiednia dieta, ograniczająca spożycie cukrów oraz lepkich pokarmów, jest nieodzownym elementem utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Fluor i jego związki Fluor jest najbardziej rozpowszechnionym związkiem stosowanym w profilaktyce demineralizacji, a także w leczeniu już istnieją- cych odwapnień. Pacjentom ortodontycznym zaleca się stosowanie past o stężeniu fluoru 0,1% (1000 ppm) lub wyż- szym. Pasty o stężeniu 1500 ppm polecane są pacjentom ortodontycznym z niewystarczającymi nawykami higienicznym. Skuteczne okazują się również płukanki z fluorem (0,05%), stosowane codziennie, zmniejszają ryzyko demineralizacji. Mogą być one wzbogacone o środki antybakteryjne (chlorheksydyna, triclosan, związki cynku), nasilając efekt kariostatyczny. U pacjentów, u których wyżej zastosowane środki nie są wystarczające, należy roz-  ważyć zastosowanie fluoru w postaci lakieru lub żelu. Aplikacja podczas każdej wizyty pozwala zmniejszyć ryzyko próchnicy nawet o 40% . Wysoki poziom fluoru utrzymuje się jednak tylko kilka dni, pomiędzy wizytami poziom fluoru spada. Innym rozwiązaniem mogą być sealanty nakładane na gładkie powierzchnie zębów po założeniu aparatu ortodontycznego, które uwalniają fluor nawet do kilku tygodni . Probiotyki i ksylitol Aby przywrócić naturalną florę bakteryjną jamy ustnej, która po założeniu aparatu może zmienić się na korzyść bakterii kariogennych, moż- na zalecić preparaty probiotyczne. Przykładowo Biogaia Prodentis to specjalnie opracowany probiotyk przywracający naturalną równowagę bakteryjną i wzmacniający efekt ochronny. Godna rozważenia może być redukcja lub wyeliminowanie z diety cukru (ew. cukru bia- łego i trzcinowego) na korzyść ksylitolu jako środka słodzącego. Jako inhibitor metabolizmu drobnoustrojów przeciwdziała spadkowi pH i zmniejsza liczbę bakterii kwasotwórczych. Profilaktyka wtórna Profilaktyka pierwotna powinna być pierwszym krokiem w zapobieganiu WSL, gdyż im dłużej trwa proces demineralizacji, tym staje się rozleglejszy i obejmuje coraz głębsze warstwy szkliwa, dochodząc nawet do zębiny, a leczenie metodą remineralizacji jest dłuższe i mniej skuteczne. W przypadku wystąpienia dalszych stadiów demineralizacji niezbędne staje się wdrożenie profilaktyki wtórnej. Ostatnie lata przyniosły nowe możliwości leczenia nieinwazyjnego białych plam próchnicowych. Koncepcja minimalnie interwencyjnej stomatologii powstała w następstwie poznania etiologii procesu próchnicowego i rozwoju materiałów adhezyjnych. Opiera się ona na dowodach naukowych, że demineralizacja przy braku ubytku w szkliwie i zębinie może zostać „wyleczona”. Jest koncepcją profesjonalnej opieki stomatologicznej, dotyczącą pierwotnej zmiany próchnicowej, jej najwcze- śniejszego wykrycia i leczenia na poziomie molekularnym poprzez najmniej inwazyjną i optymalną dla pacjenta opcję naprawy uszkodzenia. Udowodniono, że próchnica jest transmisyjną chorobą infekcyjną, spowodowaną bakteriami próchnicotwórczymi zlokalizowanymi w płytce nazębnej i ekspozycją na ulegające fermentacji węglowodany, a obecność fluorków powoduje cofanie się początkowych zmian próchnicowych. W wielu przypadkach inwazyjne podejście do leczenia można zastąpić podejściem biologicznym. Remineralizacja Stosowanie dużej dawki jonów fluoru, dostarczanych w lakierach lub żelach, jest skuteczne tylko przy bardzo powierzchownych odwapnieniach szkliwa. Duża koncentracja jonów fluorkowych (F- ) w zewnętrznej warstwie może znacznie utrudnić dostęp do głębszych warstw szkliwa. Efektem będzie zmiana przezierności i pozostanie nieestetycznych białych plam na zębach , dlatego zaleca się początkowo stosowanie mniejszych stężeń fluoru (np. pasty i płukanki) i stopniowe zwiększanie liczby jonów fluorkowych, co prowadzi do lepszych efektów estetycznych. Innym stosowanym preparatem jest amorficzny związek wapnia (CCP-ACP), np. zawarty w ToothMousse (GC). CPP-ACP, wprowadzony do jamy ustnej, gromadzi się na błonce nabytej, płytce nazębnej, bakteriach, hydroksyapatytach i tkance miękkiej, dostarczając bioaktywny wapń i fosforan. Zapewnia wysoki poziom wapnia i fosforu, umożliwiając remineralizację, ponadto buforuje kwa- śny odczyn i przywraca prawidłową równo. Liczne odwapnienia na powierzchniach wargowych zębów po leczeniu ortodontycznym. Stosowanie zarówno fluoru, jak i związków wapnia jest metodą skuteczną, jednak długoczasową i wymagającą współpracy pacjenta [25]. Infiltracja żywicą Infiltracja żywicą (system ICON DMG) polega na wytrawieniu plamy próchnicowej, dokładnym osuszeniu, a następnie infiltracji odwapnionego miejsca żywicą swiatłoutwardzalną. Daje to bardzo dobry i natychmiastowy efekt estetyczny. Istotą tej metody jest zamknię- cie mikroporowatości szkliwa, jakie powstają w procesie demineralizacji. Ten mikroinwazyjny sposób leczenia pozwala na zachowanie twardych tkanek zęba . Lekarz ma możliwość wyboru sposobu zapobiegania i leczenia WSL spośród wielu dostępnych metod. Jedną z nich jest nowoczesna nieinwazyjna metoda infiltracji żywicą, umożliwiająca zahamowanie procesu patologicznego i natychmiastową poprawę wyglądu poprzez ujednolicenie barwy zęba. Piśmiennictwo

Poznaj system regenerująco-wybielający PrevDent

http://zdrowabiel.pl/nadwrazliwosc/

Ochrona przed bolesną nadwrażliwością i jaśniejsze zęby nawet do 8 odcieni! Czy to możliwe? Tak, poznaj system regenerująco-wybielający PrevDent. W naszej ofercie znajdziesz zarówno produkty do profesjonalnego wybielania w gabinecie stomatologicznym, jak i te do stosowania w domu. Tym, co nas wyróżnia jest składnik o nazwie nano‑Hydroksyapatyt.

PrevDent CrWR to system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. To co go odróżnia od innych produktów wybielających dostępnych na rynku to połączenie aktywnej substancji wybielającej – 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel! A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

Hydroksyapatyt jest minerałem, który stanowi 68% zębiny i 97% szkliwa zębów. Nano-Hydroksyapatyt jest znacznie mniejszą wersją tego materiału i posiada zdolność łączenia się z Hydroksyapatytem obecnym w zębach. Przenikając głęboko do kanalików zębiny nHAp eliminuje nadwrażliwość, przy jednoczesnej remineralizacji i odbudowie uszkodzonego szkliwa. Sprawia, że zęby stają się jaśniejsze, a ich powierzchnia bardziej gładka i błyszcząca. A to nie wszystko!

Dużo dziś słyszymy na temat toksyczności i długofalowych efektów ubocznych stosowania powszechnego w produktach do higieny jamy ustnej fluoru. Mamy na to odpowiedź! Nano‑Hydroksyapatyt nie tylko ogranicza nadwrażliwość zębów, ale z powodzeniem zastąpi pastę z fluorem, gdyż zapewnia w 100% naturalne i bezpieczne działanie.

http://zdrowabiel.pl/nadwrazliwosc/

Wybielanie

M

M (1)

 

21078621_1785123054835429_7711069017210326485_n

20953669_1785122511502150_612010439528138705_n

 

 

 

 

l22135765_1241416915960567_4938611919531903816_o

22096163_1241413895960869_3417353242619944327_o

[/vc_column_text][/vc_tta_section]